Blog

Wybieramy najlepszy klimatyzator do Twojego domu – propozycje Ekowentu

Jeszcze do niedawna klimatyzacja w domu była tzw. inwestycją komfortu i przy budowie domu, czy urządzeniu mieszkania schodziła na drugi plan. Doskwierające coraz bardziej (zwłaszcza latem) upały a także większa dostępność klimatyzacji i korzystne warunki cenowe sprawiły jednak, że coraz więcej osób decyduje się na montaż urządzeń do klimatyzacji.

Ekologiczne rozwiązania dla domu i biura od firmy Ekowent

Proekologiczne zachowania i nawyki to już nie tylko trend, ale konieczność. Dewastacja planety w ostatnich latach idzie pełną parą, dlatego warto ją wyhamować. Troska o środowisko jest tematem ogólnoświatowych debat a rozwiązania ekologiczne są już narzucane wymogami prawnymi.

KONSERWACJA KLIMATYZACJI PO SEZONIE - O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ?

Czy jesienią kończy się sezon na klimatyzację, a zaczyna czas na nastrojowe wieczory przy kominku? Można tak powiedzieć, ponieważ zamiast chłodzić nasze pomieszczenia, marzymy raczej o przyjemnym cieple, zwłaszcza, że temperatura powietrza na zewnątrz jest coraz niższa, a w nocy o tej porze roku zdarzają się nawet przymrozki.

POMPA CIEPŁA JAKO ALTERNATYWNE ŹRÓDŁO CIEPŁA - PROPOZYCJA FIRMY EKOWENT

Zastępowanie węgla innymi źródłami energii jest proekologicznym działaniem, którym kierują się obecnie rządy w całej Europie. Nie od dziś wiadomo, jak negatywnie palenie węglem wpływa na degradację środowiska i jakość powietrza. Dlatego właśnie poszukiwanie innych – ekologicznych i nieszkodliwych dla otoczenia źródeł energii powinno być priorytetem każdego z nas.

NAJCZĘSTSZE BŁĘDY PRZY UŻYTKOWANIU KLIMATYZACJI

Latem, gdy słupki rtęci przekraczają 30 stopni Celsjusza, w biurach i domach pełną parą idą w ruch urządzenia do klimatyzacji. Co zrobić, by bezproblemowo cieszyć się przyjemnym chłodem i czystym powietrzem? Aby używanie klimatyzacji nie skończyło się anginą, a urządzenie działało bezawaryjnie i skutecznie?

10 POWODÓW, DLA KTÓRYCH WARTO ZAINWESTOWAĆ W KLIMATYZACJĘ

Jeśli jeszcze zastanawiacie się, czy warto zainwestować w klimatyzację, nie czekajcie z decyzją do lata. Gdy zaczynają nam doskwierać fale upałów szukamy tymczasowych rozwiązań, kupujemy wiatraki lub mało wydajne klimatyzatory przenośne. To błąd!

FAKTY I MITY NA TEMAT KLIMATYZACJI

Wiosna to idealny moment, aby pomyśleć o instalacji klimatyzacji, która sprawi, że będziemy cieszyć się chłodnym i czystym powietrzem w domu lub pracy. Nie da się ukryć, że z roku na rok lato w Polsce jest coraz bardziej słoneczne i przez nasz kraj przechodzą doskwierające nam fale upałów.

SYSTEM WENTYLACYJNY W DOMU – JAK WPŁYWA NA NASZE ZDROWIE?

W ostatnich latach coraz większą uwagę przy budowie domu, poświęca się już nie tylko kwestiom ogrzewania i bezpieczeństwa, ale także czystości powietrza. To właśnie jakość powietrza znajduje się wśród najważniejszych czynników, które mają wpływ na dobry klimat w domu.

KLIMATYZACJA PRZYPODŁOGOWA, SUFITOWA CZY ŚCIENNA – KTÓRĄ WYBRAĆ?

Przyjemne i czyste powietrze w domu i w miejscu pracy? Każdy z nas marzy o takich warunkach zarówno w mieszkaniu, jak i w biurze. Firma Ekowent oferuje szeroki wybór klimatyzatorów do domów, mieszkań i biur, które doskonale sprawdzą się w każdym pomieszczeniu.

KONSERWACJA KLIMATYZACJI – NA CZYM POLEGA I JAK CZĘSTO JĄ WYKONYWAĆ?

Wszyscy chcielibyśmy, aby zakupione przez nas urządzenia czy zamontowane instalacje działały długo, sprawnie i bez zarzutu. Czy jest to możliwe? Nic chyba tak nie irytuje, jak awarie sprzętów, zwłaszcza tych, które nie należały do najtańszych. Niestety nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że wiele zależy od nas samych. Owszem zdarzają się błędy fabryczne, ale zdecydowanie częściej na sprawne funkcjonowanie urządzeń wpływa sposób ich użytkowania, a także odpowiedni i systematyczny serwis. Nie inaczej jest w przypadku klimatyzacji.

OGRZEWANIE DOMU ZA POMOCĄ KLIMATYZACJI – CZY JEST TO MOŻLIWE?

Kto z nas nie marzy o przyjemnym chłodzie w upalne dni? Ponieważ klimat się zmienia i stale ociepla, tropikalne temperatury goszczą latem coraz częściej także w wielu krajach środkowoeuropejskich. Co za tym idzie, urządzenia do klimatyzacji cieszą się z roku na rok większym powodzeniem, wciąż jednak nie są standardowym elementem wyposażenia biura i domu, a raczej luksusowym elementem zapewniającym przyjemny komfort i czyste powietrze.

PRZYGOTUJ SWOJĄ KLIMATYZACJĘ NA SEZON

Za oknem coraz cieplej, wreszcie przyszła długo oczekiwana wiosna. Z pewnością zrobiliście już wiosenne porządki w Waszych domach, jednak czy coś Wam nie umknęło? Jeśli posiadacie klimatyzację w domu lub firmie, to pamiętajcie, że o nią też trzeba zadbać. Już niedługo zacznie intensywną pracę, a do tego musi być w świetnej formie. Nasza firma Ekowent oferuje nie tylko sprzedaż i montaż systemów klimatyzacyjnych, ale również zajmuje się ich serwisem w Łodzi.