« Wróć...

10 POWODÓW, DLA KTÓRYCH WARTO ZAINWESTOWAĆ W KLIMATYZACJĘ

Jeśli jeszcze zastanawiacie się, czy warto zainwestować w klimatyzację, nie czekajcie z decyzją do lata.

Gdy zaczynają nam doskwierać fale upałów szukamy tymczasowych rozwiązań, kupujemy wiatraki lub mało wydajne klimatyzatory przenośne. To błąd! Warto już teraz pomyśleć o instalacji nowoczesnych urządzeń do klimatyzacji firmy Ekowent, aby w upalne dni cieszyć się przyjemnym chłodem i czystym powietrzem. Ale zalet klimatyzacji jest dużo więcej. Przedstawiamy 10, naszym zdaniem, najważniejszych powodów, dla których warto zainwestować w montaż klimatyzacji.

Klimatyzacja zapewnia komfort i świeże powietrze

zalety-klimatyzacji-10-powodow-ze-warto-w-nia-zainwestowac-blog-ekowent-2

Pierwszy powód jest oczywisty.

Podstawową zaletą klimatyzacji jest zapewnienie użytkownikom przyjemnego chłodu i rześkiego powietrza. Gdy na zewnątrz żar leje się z nieba, my możemy cieszyć się komfortowym klimatem w domu, czy w pracy. Klimatyzację szczególnie docenią Ci, którzy przebywają w szybko nagrzewających się pomieszczeniach np. z dużymi oknami, czy na poddaszu. Miejsca takie bardzo szybko się nagrzewają i niezwykle trudno je przewietrzyć oraz obniżyć temperaturę.

Klimatyzacja wpływa korzystnie na nasze zdrowie

Komfort to jedno, drugie to zdrowie. Fachowcy firmy Ekowent przypominają, że nowoczesne urządzenia do klimatyzacji zawierają filtry, których głównym zadaniem jest oczyszczanie powietrza. Co za tym idzie, powietrze przepuszczona przez klimatyzatory będzie pozbawione alergenów, kurzu, pyłków, czy innych zanieczyszczeń. Warunek jest jeden – regularny serwis urządzeń, w tym czyszczenie lub wymiana filtrów.

Klimatyzator to dodatkowe źródło ciepła

Wiele osób waha się przez zakupem klimatyzacji, ponieważ mylnie myśli, że będzie ona służyła tylko latem. To nieprawda! Nowoczesne urządzenia do klimatyzacji, które znajdują się w ofercie Ekowentu doskonale nadają się także do ogrzewania pomieszczeń. Swoje zastosowanie znajdują zwłaszcza w okresie przejściowym – wiosną i jesienią. Stosunkowo niski koszt eksploatacji oraz ekologiczny charakter urządzenia to z pewnością podstawowe zalety ogrzewania domu klimatyzatorem.

Nowoczesne klimatyzatory pasują do każdego wnętrza – oferta Ekowent
10-powodow-dla-ktorych-warto-zainwestowac-w-klimatyzacje-blog-ekowent-3

Firma Ekowent oferuje szeroki wybór klimatyzatorów do domów, mieszkań i biur, które doskonale sprawdzą się w każdym pomieszczeniu. W zależności od możliwości architektonicznych pomieszczenia, oraz biorąc pod uwagę indywidualne preferencje klienta, doradcy Ekowentu zaproponują urządzenie, które spełni powyższe wymagania.

Warto pamiętać, że wśród urządzeń typu split są klimatyzatory sufitowe, przypodłogowe oraz ścienne, natomiast bogaty wybór modeli gwarantuje dobór takiego urządzenia, które swoim wyglądem nie zakłóci aranżacji wnętrza, a będzie jego eleganckim uzupełnieniem.


Sprawdź ofertę Ekowent!

Oszczędność pieniędzy

Nowoczesne klimatyzatory to urządzenia projektowane w klasie energetycznej od A do A+++, co również ma przełożenie na mniejsze zużycie energii elektrycznej. Pobór prądu uzależniony jest od konkretnego modelu. Przed zakupem klimatyzatora możemy poprosić o analizę dobowego zużycia prądu oraz średni dzienny koszt użytkowania danego klimatyzatora. Warto także wspomnieć, że dogrzewanie pomieszczeń klimatyzatorem w chłodniejsze dni będzie dużo tańsze, niż stosowanie grzejników elektrycznych np. popularnych farelek.

Stosunkowo szybki i prosty montaż

Montaż nowoczesnych urządzeń do klimatyzacji typu Split jest stosunkowo szybki i prosty. Z reguły nie wymaga jakiejś większej ingerencji budowlanej, wyburzania ścian, czy demontażu instalacji. Jeśli zdecydujemy się na klimatyzację ścienną, urządzenie wewnętrzne montowane jest na wybranej przez nas ścianie pomieszczenia, przy suficie. Druga jednostka umieszczana jest za zewnątrz budynku np. na balkonie, na dachu lub po prostu na elewacji. Prace montażowe mogą trwać od 4 do 8 godzin.

Klimatyzacja a BHP
10-powodow-dla-ktorych-warto-zainwestowac-w-klimatyzacje-bhp-blog-ekowent-4

O niwelowaniu uciążliwych i szkodliwych warunków pracy mówią także przepisy BHP.

Zgodnie z nimi temperatura powietrza w biurach powinna być nie mniejsza niż 18°C, a  gdy przekroczy ona poziom 28°C, warunki są uznawane za uciążliwe. Zapewnienie odpowiedniej temperatury w miejscu pracy jest wręcz obowiązkiem pracodawcy.


Klimatyzacja w biurze może zatem spełniać wymogi BHP w odniesieniu do warunków, jakie powinny panować w pomieszczeniach, zarówno w kontekście temperatury, jak i wilgotności powietrza.

Cicha praca urządzeń

A co z hałasem? Nowoczesne klimatyzatory typu Split, które najczęściej wybierane są do domu, czy biura, wydają dźwięk, ale jest to nieszkodliwy dla naszego słuchu szum, który nie ma nic wspólnego z uciążliwym hałasem. Najgłośniejsze elementy systemu znajdują się w jednostce zewnętrznej. Warto też wspomnieć, że dużo głośniejsze są klimatyzatory przenośne, dlatego są one rekomendowane przez Ekowent w ostatniej kolejności.


Sprawdź ofertę Ekowent!

Wielofunkcyjność urządzeń do klimatyzacji – podsumowanie Ekowentu

Decydując się na montaż klimatyzacji z pewnością warto rozważyć wielofunkcyjne klimatyzatory typu SPLIT. Dostępne na rynku i tańsze klimatyzatory przenośne nie będą miały tak wielu funkcji, będą mniej wydajne i głośne.

Klimatyzatory Split spełnią wiele zadań:

  • Obniżenie temperatury powietrza
  • Oczyszczanie powietrza
  • Utrzymanie wilgotności
  • Dogrzewanie
Inwestycja na lata

Z pewnością zaletą montażu urządzeń do klimatyzacji jest fakt, że jest to inwestycja na lata. Jeśli urządzenia będą używane zgodnie z zaleceniami producenta i będziemy pamiętać o ich regularnych serwisach, klimatyzacja będzie praktycznie bezawaryjna. 

 

Szukasz klimatyzatora?

Sprawdź nasza ofertę lub skontaktuj się z nami pod numerem tel.: +48 42 640 77 70