« Wróć...

OGRZEWANIE DOMU ZA POMOCĄ KLIMATYZACJI – CZY JEST TO MOŻLIWE?

Klimatyzator - latem chłodzi, zimą grzeje

ogrzewanie-domu-za-pomoca-klimatyzacji-blog-ekowent-2

Kto z nas nie marzy o przyjemnym chłodzie w upalne dni? Ponieważ klimat się zmienia i stale ociepla, tropikalne temperatury goszczą latem coraz częściej także w wielu krajach środkowoeuropejskich. Co za tym idzie, urządzenia do klimatyzacji cieszą się z roku na rok większym powodzeniem, wciąż jednak nie są standardowym elementem wyposażenia biura i domu, a raczej luksusowym elementem zapewniającym przyjemny komfort i czyste powietrze.


Z pewnością barierą jest tutaj cena – choć i te ostatnimi laty regularnie spadają. Wiele osób staje przed dylematem, czy warto zainwestować w drogie urządzenia do klimatyzacji, skoro mają służyć tylko dwa, góra trzy miesiące w roku? Może zamiast drogich urządzeń kupić zwykły wiatrak, dużo mniej skuteczny, ale sporo tańszy?

Urządzenia klimatyzacyjne Ekowent - Inwestycja na lata

W tym miejscu warto podkreślić, że Czy . Rozwiązanie to jest szczególnie przydatne w okresach przejściowych, np. wiosną i jesienią, gdy temperatury są jeszcze bardzo zmienne, nocą zdarzają się już pierwsze przymrozki, ale w ciągu dnia jest słonecznie i ciepło. W tym okresie może być na tyle zimno, że odczuwamy nieprzyjemny chłód w naszych pomieszczeniach, ale jeszcze nie na tyle, aby rozpocząć ogrzewanie piecami gazowymi czy elektrycznymi. Dogrzewanie pomieszczeń klimatyzatorem w tym czasie z pewnością wystarczy, aby zapewnić komfort i przyjemne ciepło, a przy tym będzie dużo tańsze, niż stosowanie grzejników elektrycznych np. popularnych farelek.

Wykorzystanie klimatyzacji zimą - taniej i ekologicznie

ogrzewanie-domu-za-pomoca-klimatyzacji-blog-ekowent-3

Aspekt finansowy ogrzewania klimatyzatorem i wykorzystania klimatyzacji domowej zimą jest równie ważny, jak jego walory proekologiczne. Klimatyzator nie wydziela żadnych spalin ani pyłków, jest więc dużo bardziej przyjazny dla środowiska, niż jakiekolwiek inne źródło ogrzewania.


Urządzenia posiadają nowoczesne systemy filtrów, które chronią powietrze przed rozwojem wirusów czy alergenów, można je opcjonalnie wyposażyć w np. dodatkowe lampy UV – co spotęguje efekt oczyszczenia powietrza. To istotna zaleta w dobie walki ze smogiem i dbałości o ekologiczne źródła energii, w której możemy mieć swój udział wybierając klimatyzator z oferty Ekowent.


Wszystkie klimatyzatory dostępne w naszej ofercie znajdziesz tutaj.

Zalety ogrzewania klimatyzatorem

Stosunkowo niski koszt eksploatacji oraz ekologiczny charakter urządzenia opisane powyżej to z pewnością podstawowe, ale nie wszystkie zalety ogrzewania domu klimatyzatorem. Kolejne to wielofunkcyjność, czyli możliwość wykorzystania urządzenia praktycznie przez cały rok. Ważną zaletą jest także łatwość obsługi i komfort użytkowania. Urządzenia typu split i multi split, systemy VRF (VRV) obsługuje się i steruje za pomocą pilota, lub telefonu podłączonego do sieci Wi-Fi – to już dzisiaj standard u niektórych producentów. Czy może być coś prostszego? Zmiana trybu czy temperatury jest wygodna i intuicyjna. Ponadto nowoczesne modele klimatyzatorów mogą stać się eleganckim elementem aranżacji wnętrza, pracują cicho i nie zabierają miejsca.

A co z wydajnością klimatyzatora?

Wydajność klimatyzatora zależy od modelu i marki.

Dlatego warto postawić na profesjonalne urządzenia czołowych i sprawdzonych producentów, które oferuje firma Ekowent. W ofercie znajdują się urządzenia, które z powodzeniem poradzą sobie z ogrzewaniem, gdy temperatura za zewnątrz sięgnie nawet -20ºC, przypilnują, aby w naszym domku letniskowym nie zamarzła instalacja wodna pilnując minimalnej temperatury.

Na co zwrócić uwagę wybierając klimatyzator odpowiedni do swoich potrzeb?

Z pewnością przed zakupem i montażem klimatyzacji warto zaufać profesjonalistom. Fachowcy firmy Ekowent odpowiednio dobiorą urządzenia biorąc pod uwagę:

 • cele jakie ma spełniać urządzenie
 • oczekiwania klientów
 • kubaturę pomieszczenia
 • szczelność okien
 • rodzaj ocieplenia budynku
 • planowany budżet.

 

Wśród klimatyzatorów firmy Ekowent, jednym z przykładowych modeli, które z powodzeniem można wykorzystać do ogrzewania jest klimatyzator marki Rotenso w nowej odsłonie generacji X.

Oferta Ekowent - Model „Imoto X”
ogrzewanie-domu-za-pomoca-klimatyzacji-blog-ekowent-4

Jednostka o klasycznym, zawsze modnym wyglądzie, z panelem frontowym gustownie wykończonym szkłem akrylowym. Rotenso Imoto (generacji X) to jednostka o najwyższej klasie energooszczędności chłodzenia A+++. Dedykowana do użytkowania całorocznego (chłodzenie i ogrzewanie pomieszczeń).


Imoto posiada w standardzie aż trzy filtry, które odpowiadają za usunięcie z powietrza szerokiej gamy zanieczyszczeń (m.in. kurz, alergeny, pyłki, grzyby, bakterie i wirusy) oraz jonizator powietrza. Zapewniają one odświeżone powietrze w pomieszczeniu. Klimatyzator wydajnie rozprowadza powietrze, dzięki systemowi automatycznego nawiewu 4D. Umożliwia on sterowanie pracą żaluzji pionowych i poziomych za pomocą pilota.

 • A+++ (dla mocy 2,6 kW i 3,5 kW)
 • system automatycznego nawiewu 4D
 • filtr antybakteryjny HEPA iAIR
 • filtr Cold Nano iAIR
 • filtr elektrostatyczny HD iAIR
 • super Jonizator (nowość w serii X)
 • automatyczne oczyszczanie iAIR
 • tryb super cichy eMOTO
 • funkcja snu
 • tryb czuwania 1W
 • tryb Smart Follow
 • antykorozyjne, pozłacane lamele
 • grzanie przy niskiej temp. zewn. -22°C
 • smart WiFi