« wróć...

EKOLOGICZNEW ROZWIĄZANIA DO DOMU I BIURA OD FIRMY EKOWENT

Proekologiczne zachowania i nawyki to już nie tylko trend, ale konieczność. Dewastacja planety w ostatnich latach idzie pełną parą, dlatego warto ją wyhamować. Troska o środowisko jest tematem ogólnoświatowych debat a rozwiązania ekologiczne są już narzucane wymogami prawnymi. 


Na co dzień możemy dbać o naszą planetę stosując proste praktyki: redukując zużycie plastiku, segregując odpady, racjonalizując zakupy żywnościowe czy oszczędzając prąd i wodę. Oczywiście przykładów moglibyśmy podać więcej, ale oprócz codziennych czynności, możemy także zadbać o ekologię stosując rozwiązania technologiczne przyjazne środowisku w naszych domach czy biurach. Już na etapie budowy domu możemy i powinniśmy zadbać o urządzenia i instalacje, które będą sprzyjały środowisku. Ekologiczne rozwiązania od lat proponuje firma Ekowent – specjalizująca się w innowacyjnych rozwiązania z zakresu klimatyzacji, wentylacji i ogrzewania, zarówno dla mieszkań, domów, firm i biur.

Pompa ciepła – ekologiczne żródło energii

ekologiczne-rozwiazania-dla-domu-i-firmy-ekowent-blog-2

Jedną z rekomendacji firmy Ekowentpompy ciepła, jak np. system WATERSTAGE, działające w oparciu o pompę ciepła powietrze-woda, Jest to doskonała alternatywa dla pieców na paliwo stałe, które emitują szkodliwe dla środowiska substancje.

 

Dostępne w ofercie Ekowentu pompy ciepła doskonale sprawdzają się, jako systemy grzewcze w budynkach mało-kubaturowych. Ze względu na zastosowanie w nich zaawansowanych technologicznie komponentów są niezawodnych źródłem ciepła wykorzystywanym nie tylko do ogrzewania pomieszczeń, lecz także przygotowania ciepłej wody użytkowej, a także do klimatyzowania pomieszczeń, czy ogrzewania basenu.

Jak to działa? 


Pompy ciepła z oferty Ekowent pobiera energię ze źródeł odnawialnych. Cały system wykorzystuje ten sam mechanizm, co każda lodówka z czynnikiem chłodniczym. 


Pompy ciepła oferowane w EKOWENT mogą obsługiwać nie jeden, a kilka obiegów grzewczych np. ogrzewanie podłogowe, klimakonwektory - chłodzenie i grzanie, grzejniki niskotemperaturowe, ogrzewanie CWU, ogrzewanie basenu. Mają wiele aspektów zastosowania – produkcję wody grzewczej, użytkowej, basenowej. Pracują w klasie energetycznej A++/A+ przy temperaturze na zewnątrz do -20°C. Posiadają funkcje energooszczędne w postaci temperatury dyżurnej i szybkiego dogrzewania, może też być wykorzystywany do chłodzenia.

Klimatyzacja Ekowentu – komfort i ekologia

Podstawową zaletą klimatyzacji jest zapewnienie użytkownikom przyjemnego chłodu i rześkiego powietrza. Gdy na zewnątrz żar leje się z nieba, my możemy cieszyć się komfortowym klimatem w domu, czy w pracy. Komfort to jedno, drugie to zdrowie. Fachowcy firmy Ekowent przypominają, że nowoczesne urządzenia do klimatyzacji zawierają filtry, którym głównym zadaniem jest oczyszczanie powietrza. Co za tym idzie, powietrze przepuszczona przez klimatyzatory będzie pozbawione alergenów, kurzu, pyłków, czy innych zanieczyszczeń.

 

Dlaczego klimatyzacja od Ekowentu równa się ekologia? 
Klimatyzator nie wydziela żadnych spalin, ani pyłków, jest więc dużo bardziej przyjazny dla środowiska, niż jakiekolwiek inne źródło chłodzenia. Urządzenia, które oferuje Ekowent posiadają nowoczesne systemy filtrów, które chronią powietrze przed rozwojem wirusów, czy alergenów, można je opcjonalnie wyposażyć w np. dodatkowe lampy UV – co spotęguje efekt oczyszczenia powietrza. To istotna zaleta w dobie walki ze smogiem i dbałości o ekologiczne źródła energii, w której możemy mieć swój udział wybierając klimatyzator.

Rekuperacja - oszczędna i komfortowa wentylacja od firmy Ekowent

ekologiczne-rozwiazania-dla-domu-i-firmy-ekowent-blog-3

Rekuperacja to jedna z tych instalacji, która stoi u podstaw budownictwa ekologicznego. W ostatnich latach coraz większą uwagę przy budowie domu, poświęca się już nie tylko kwestiom ogrzewania i bezpieczeństwa, ale także czystości powietrza. To właśnie zadanie dla rekuperacji. Jej głównym zadaniem jest utrzymanie wysokiej jakości powietrza w domu z jednoczesną minimalizacją strat energii, która normalnie ucieka przez kominy wentylacyjne.

 

Propozycją firmy Ekowent jest zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Właśnie na takie rozwiązanie coraz częściej decydują się budujący domy jednorodzinne. System opiera się na centrali wentylacyjnej, wyposażonej w wymiennik ciepła, zwany właśnie rekuperatorem. Dzięki rekuperacji do pomieszczeń dociera powietrze już wstępnie podgrzane i to bez dostarczania dodatkowej energii. Trzeba jednak zauważyć, że rekuperacja jest instalacją kosztowną, do ceny urządzenia – rekuperatora, należy doliczyć koszt kanałów wentylacyjnych, nie tylko wywiewnych, ale i nawiewnych, czerpni i wyrzutni powietrza oraz anemostatów i kratek. Konieczna jest również dodatkowa instalacja zasilająca nagrzewnice, które mogą być elektryczne lub wodne.

Masz więcej pytań? Potrzebujesz dodatkowych informacji? Skontaktuj się z nami!
Tel. +48 509 371 668
Tel. +48 510 099 610