Wentylacja przemysłowa

Wentylacja w zakładach produkcyjnych zazwyczaj związana jest z czynnikami niespotykanymi w wentylacji komfortu, co wymusza stosowanie dużo większego spektrum rozwiązań technicznych, indywidualnego podejścia do specyfiki i zapotrzebowania danego zakładu produkcyjnego. Do rozwiązania są najczęściej problemy z emisją oparów, gazów (toksycznych i/lub agresywnych chemicznie) lub problemy z przekroczeniem dopuszczalnych norm w zakładzie, jakiejś jego strefie lub na stanowisku pracy.

 

Dzięki zdobytemu na przestrzeni lat przez EKOWENT doświadczeniu w obiektach o różnej specyfice produkcji mamy możliwości i doświadczenie w zaprojektowaniu, wybudowaniu i wdrożeniu instalacji uszytych na miarę potrzeb klientów.

 

Zadbamy o komfort i bezpieczeństwo pracy pracowników, o zapewnienie odpowiednich warunków magazynowania zarówno farb i lakierów jak i towarów łatwo psujących się. Zadbamy o koszty eksploatacji, aby kieszeń klienta była bezpieczna. Dzięki zastosowaniu odzysku ciepła na urządzeniach wentylacyjnych i instalacjach klienta o dużym wydatku energetycznym, ogrzewania na bazie pomp ciepła, rachunki klienta mogą stać się sporo mniejsze.

 

Zastosowanie filtrowentylacji niejednokrotnie uratuje środowisko pracy i będzie wspierać środowisko naturalne. Czyste powietrze stanowi warunek konieczny i podstawę zrównoważonej produkcji. Pyły i dymy, mgły olejowe, pary wodne powstające w procesach produkcyjnych trzeba skutecznie odprowadzać, aby zapewnić wysoką jakość produktów, żywotność sprzętu, zgodność z regulacjami prawnymi oraz bezpieczne i zdrowe środowisko pracy. Zakłady produkcyjne muszą spełnić rygorystyczne normy ochrony środowiska i ochronić pracowników przed dymami i pyłami. Firma EKOWENT wraz z naszym partnerem NEDERMAN służy pomocą we wszystkich tych kwestiach – w taki sposób tworzymy wartość scalające nas z naszymi klientami. 

 

Nasze doświadczenie, które gromadzimy już prawie od trzech dekad, wykorzystujemy w praktycznym działaniu, dzięki czemu nasi klienci otrzymują produkt którego potrzebują – niezależnie czy jest to wentylacja mechaniczna, chłodzenie, filtrowentylacja, czy inna – stworzymy produkt uszyty na miarę oczekiwań i możliwości naszych klientów.