« Wróć...

NAJCZĘSTSZE BŁĘDY PRZY UŻYTKOWANIU KLIMATYZACJI

Latem, gdy słupki rtęci przekraczają 30 stopni Celsjusza, w biurach i domach pełną parą idą w ruch urządzenia do klimatyzacji. Co zrobić, by bezproblemowo cieszyć się przyjemnym chłodem i czystym powietrzem? Aby używanie klimatyzacji nie skończyło się anginą, a urządzenie działało bezawaryjnie i skutecznie? Specjaliści firmy Ekowent przygotowali listę najczęściej popełnianych błędów podczas użytkowania klimatyzacji.

Brak regularnego serwisu przyczyną awarii

najczestsze-bledy-popelniane-przy-uzytkowaniu-klimatyzacji-blog-ekowent-1

Jeśli chcemy, aby nasza klimatyzacja działała sprawnie i bez zarzutu zadbajmy o regularny serwis urządzeń. Przynajmniej dwa razy w roku (chyba, że producent zaleci inaczej) należy oddać nasze urządzenia do klimatyzacji w ręce fachowców.

Serwisanci firmy Ekowent wykonają przegląd, ocenią stan klimatyzatorów, a w razie potrzeby naprawią. Ważne, aby podczas takiego serwisu wyczyścić oraz odgrzybić urządzenie. Fachowy serwis sprawi, że urządzenia będą nie tylko wydajne, ale i bezpieczne dla użytkowników.

Sprawdź ofertę Ekowent!

Zbyt niska temperatura

Na pewno wiele osób spotkało się z opinią, że klimatyzacja stała się przyczyną infekcji czy przeziębienia. Mogło się tak stać, jeśli temperatura klimatyzacji była ustawiona na bardzo niską. Przyjęło się, że latem temperatura we wnętrzu powinna być niższa o 5 stopni Celsjusza niż na zewnątrz. Jeśli na zewnątrz mamy 30 stopni, a w domu, czy w biurze będzie na nas wiać bardzo zimne powietrze, jest wielce prawdopodobnie, że skończymy z katarem lub zapaleniem zatok. Zalecana temperatura, którą można bezpiecznie ustawić jako stałą temperaturę domyślną to około 25-26oC. 

Używanie klimatyzacji przy otwartym oknie

najczesciej-popelniane-bledy-przy-uzytkowaniu-klimatyzacji-blog-ekowent-3

Włączanie klimatyzatora i jednocześnie otwieranie okien mija się z celem.

Po pierwsze przez otwarte okno cały czas napływa ciepłe powietrze, więc efekt chłodzenia może być nieodczuwalny. Dodatkowo taka sytuacja wymusza ciągłą, intensywną pracę klimatyzatora, co powoduje jego przeciążenie, a tym samym może doprowadzić do usterek i szybszego zużycia.

Włączając klimatyzator powinniśmy zamknąć okna oraz drzwi do pomieszczenia, które chcemy schłodzić. W przeciwnym razie nie uda się osiągnąć zadowalającego efektu obniżenia temperatury.

Zły dobór urządzenia

W ofercie firmy Ekowent znajduje się szeroki wybór klimatyzatorów do domów, mieszkań i biur, które doskonale sprawdzą się w każdym pomieszczeniu. W doborze urządzenia pomogą doświadczeni pracownicy biorąc pod uwagę szereg parametrów. Na prawidłowy dobór urządzenia wpływa między innymi wielkość pomieszczenia. Błędem, który popełniają klienci, chcą obniżyć koszt instalacji i kierujący się wyłączeni ceną, jest montaż klimatyzatorów o niskiej mocy i słabej wydajności. Warto w tej sytuacji zaufać fachowcom i dobrze przemyśleć zakup. Chodzi przecież o to, aby klimatyzacja spełniała swoje zadania i była niezawodna przez lata.

 

Sprawdź ofertę Ekowent!