« Wróć...

KLIMATYZACJA PRZYPODŁOGOWA, SUFITOWA CZY ŚCIENNA – KTÓRĄ WYBRAĆ?

Wybór klimatyzacji do domu i biura

Przyjemne i czyste powietrze w domu i w miejscu pracy? Każdy z nas marzy o takich warunkach zarówno w mieszkaniu, jak i w biurze. Firma Ekowent oferuje szeroki wybór klimatyzatorów do domów, mieszkań i biur, które doskonale sprawdzą się w każdym pomieszczeniu.

Czym kierować się przy wyborze klimatyzacji do domu i biura?

jaka-klimatyzacje-wybrac-blog-ekowent-1

Przede wszystkim musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie zadanie ma spełniać instalacja klimatyzacji? 
Czy tylko chłodzić w upalne dni, czy także dogrzewać mieszkanie, gdy temperatura za oknem zaczyna spadać? 
Czy chcemy zainstalować klimatyzację w niektórych pokojach, czy w całym domu?

Niezależnie od wyboru z pewnością będzie nam zależało, aby klimatyzacja zapewniała nam komfort, była cicha i energooszczędna.

Klimatyzacja ścienna, przypodłogowa i podsufitowa z oferty Ekowent to urządzenia typu split. Wszystkie wymienione rodzaje klimatyzatorów spełniają te same funkcje: mogą grzać, chłodzić, osuszać i filtrować powietrze. To, co je odróżnia, to ich konstrukcja, wygląd i miejsce montażu. Co zatem wpływa na ostateczny wybór rodzaju urządzenia? Dobór urządzenia zależy przede wszystkim od możliwości architektonicznych pomieszczenia, ograniczeń budowlanych i instalacyjnych, wizji architekta, bądź indywidualnych preferencji klienta i użytkownika.

Klimatyzacja ścienna

jaka-klimatyzacje-wybrac-blog-ekowent-2

Klimatyzatory ścienne typu split to jedne z najbardziej popularnych rozwiązań. Taki klimatyzator możemy zamontować praktycznie w każdym domu, czy biurze.  Montaż klimatyzacji ściennej jest tak naprawdę stosunkowo prosty i szybki. Urządzenie wewnętrzne montowane jest na wybranej przez nas ścianie pomieszczenia, przy suficie. Druga jednostka umieszczana jest za zewnątrz budynku np. na balkonie, na dachu lub po prostu na elewacji. Musimy przygotować się na to, że do wystroju naszego biura, czy salonu dojdzie dodatkowy element. Natomiast bogaty wybór modeli, które znajdują się w ofercie Ekowentu, gwarantuje dobór takiego urządzenia, które swoim wyglądem nie zakłóci aranżacji wnętrza, a będzie jego eleganckim uzupełnieniem.


Przykładem modelu klimatyzatora ściennego dla wymagających klientów i projektantów jest z pewnością Rotenso Teta, chętnie wybierany przez klientów Ekowentu. Oszczędny design, minimalistyczna forma i całkowicie matowy panel frontowy spełniają oczekiwania wielu użytkowników.

Klimatyzacja przypodłogowa
jaka-klimatyzacje-wybrac-blog-ekowent-3

Wyobraźmy sobie nowoczesne pomieszczenie, którego wszystkie ściany są ze szkła, a sufit z betonu. Właśnie w takich sytuacjach fachowcy Ekowentu doradzą montaż klimatyzatora przypodłogowego.


Klimatyzatory przypodłogowe znajdują swoje zastosowanie najczęściej w małych pomieszczeniach, ale także w biurach, czy sklepach. Sprawdzą się tam, gdzie nie ma możliwości zamocowania jednostki na ścianie, czy na suficie. Urządzenie jest ciche oraz ergonomiczne. Funkcja trybu nocnego gwarantuje użytkownikom oszczędność energii.

Gdzie sprawdzi się klimatyzacja sufitowa? 
jaka-klimatyzacje-wybrac-blog-ekowent-4

A co, jeśli wnętrze ma sprecyzowany charakter, nowoczesny i wysublimowany design, którego nie chcemy zakłócić stojącym czy wiszącym dodatkowym sprzętem? W takim przypadku doskonale sprawdzą się klimatyzatory sufitowe zwane także kasetonowymi. Ich plusem jest ukryta jednostka wewnętrzna w przestrzeni między stropowej (podwieszanym suficie), więc urządzenie nie zajmuje miejsca i praktycznie jest niewidoczne. Najczęściej stosowane są w dużych pomieszczeniach, salonach, biurach, aulach wykładowych i salach konferencyjnych.

Największą zaletą klimatyzatorów kasetonowych jest równomierne, czterostronne, rozprowadzenie chłodzonego powietrza po całym pomieszczeniu. Jeśli chodzi o funkcjonalność to podobnie, jak pozostałe urządzenia, klimatyzacja tego typu spełnia swoje podstawowe zadania: chłodzi, ogrzewa i oczyszcza powietrze. Klimatyzatory sufitowe są także energooszczędne i ciche. Zazwyczaj mają większą moc od klimatyzatorów ściennych.

Oferta Ekowentu obejmuje wysokiej jakości klimatyzację kasetonową pochodzącą od renomowanych producentów, takich jak Fujitsu, LG, Rotenso.

Różnice pomiędzy klimatyzatorami przenośnymi oraz klimatyzatorami typu SPLIT

Klimatyzator przenośny może być alternatywą do urządzeń typu split, ale czy na pewno wartą zakupu? Różnice pomiędzy klimatyzatorami przenośnymi oraz klimatyzatorami typu SPLIT są dość istotne. Urządzenia te są na pewno tańsze i bardziej mobilne. Można je przenosić z pomieszczenia do pomieszczenia. Cały system znajduje się w jednej obudowie.

 

W takim wariancie ciepło kierowane jest na zewnątrz za pomocą specjalnej rury, którą należy umieścić w oknie lub balkonie. Jednak należy pamiętać, że urządzenia przenośnie są głośniejsze i pobierają więcej energii. Ponadto mają niewielką moc, więc nie sprawdzą się w dużych pomieszczaniach.

 

Przy ostatecznym wyborze klimatyzatora warto zasięgnąć rady specjalistów firmy Ekowent, którzy biorąc pod uwagę wspomniane wytyczne, jak również ergonomię, koszt instalacji i eksploatacji, doradzą optymalne rozwiązanie.

 

Szukasz klimatyzatora? Zapraszamy do kontaktu+48 42 640 77 70