« Wróć...

POMPA CIEPŁA JAKO ALTERNATYWNE ŹRÓDŁO CIEPŁA - PROPOZYCJA FIRMY EKOWENT

Zastępowanie węgla innymi źródłami energii jest proekologicznym działaniem, którym kierują się obecnie rządy w całej Europie. Nie od dziś wiadomo, jak negatywnie palenie węglem wpływa na degradację środowiska i jakość powietrza. Dlatego właśnie poszukiwanie innych – ekologicznych i nieszkodliwych dla otoczenia źródeł energii powinno być priorytetem każdego z nas. Mimo europejskich trendów, wydaje się, że w porównaniu z innymi krajami, w Polsce dzieje się wciąż za mało w tym zakresie. Wynika to z wielu czynników: braku dotacji, małej świadomości i długo zakorzenionej tradycji palenia węglem. Wciąż dominujące w polskich domach są piece na paliwa stałe. Czy aktualne problemy z dostępem do węgla ponownie wywołają temat alternatywnych źródeł ogrzewania w wielu gospodarstwach domowych i zmienią rzeczywistość?

Jeśli nie węgiel, to co?

pompa-ciepla-jako-alternatywne-zrodlo-ciepla-ekowent-blog-1

Firma Ekowent od ponad 20 lat oferuje innowacyjne rozwiązania z zakresu klimatyzacji, wentylacji i ogrzewania zarówno dla mieszkań, domów, jak i firm oraz biur. Jako alternatywę dla pieców na paliwo stałe, które emitują szkodliwe dla środowiska substancje, proponuje system WATERSTAGE działający w oparciu o pompę ciepła powietrze-woda.

Dostępne w ofercie Ekowentu pompy ciepła doskonale sprawdzają się jako systemy grzewcze w budynkach mało-kubaturowych. Ze względu na zastosowanie w nich zaawansowanych technologicznie komponentów są niezawodnych źródłem ciepła wykorzystywanym nie tylko do ogrzewania pomieszczeń, lecz także przygotowania ciepłej wody użytkowej.

System WATERSTAGE – na czym polega?

System Waterstage to tani sposób na wykorzystanie energii odnawialnej z otaczającego środowiska. Pompa ciepła pobiera energię ze źródeł odnawialnych – z powietrza i wody. Cały system wykorzystuje ten sam mechanizm, co każda lodówka z czynnikiem chłodniczym.

Ten właśnie czynnik pobiera ciepło z powietrza, które następnie ulega sprężaniu, co powoduje wzrost temperatury. Jest to bowiem substancja, która wrze i odparowuje przy zaledwie kilku stopniach Celsjusza. Temperatura tak powstałego gazu wzrasta nawet do 80°C. Gaz oddaje swoje ciepło w wymienniku i skrapla się z powrotem, po czym wraca do obiegu. Tymczasem pozyskane ciepło ogrzewa wodę w systemie grzewczym. Może ona zasilać grzejniki lub system ogrzewania podłogowego, a także płynąć w kranach, jako ciepła woda użytkowa.

Sprawdź ofertę Ekowent!

Pompa ciepła, dlaczego warto – opinia Ekowentu

Ekologiczny aspekt pompy ciepła to oczywistość. Specjaliści firmy Ekowent zwracają jednak uwagę także na inne korzyści. Pompa ciepła to małe koszty inwestycyjne. Do zainstalowania urządzenia nie potrzeba kotłowni, dodatkowych systemów wentylacji, komina, instalacji gazowej czy olejowej. System jest zautomatyzowany, a przez to prosty w obsłudze. Wyposażony jest w intuicyjny panel sterujący i zdalnego pilota. Wystarczy ustawić pożądaną temperaturę, a dobrane urządzenia sterujące (automatyka) wykonają całą pracę za nas. 

Ponadto urządzenie estetycznie wygląda i pracuje cicho, nie zakłócając spokoju domowników.

Waterstage – nowoczesna technologia 

System Waterstage wykorzystuje najnowsze zdobycze techniki. Może obsługiwać nie jeden, a dwa obiegi grzewcze np. ogrzewanie podłogowe i kaloryfery. Na wiele aspektów zastosowania – produkcję wody grzewczej, użytkowej, basenowej. Pracuje w klasie energetycznej A++/A+ przy temperaturze na zewnątrz do -20°C. Posiada funkcje energooszczędne w postaci temperatury dyżurnej i szybkiego dogrzewania, może też być wykorzystywany do chłodzenia.

pompa-ciepla-jako-alternatywne-zrodlo-ciepla=ekowent-blog-2

Podsumowując zalety pompy ciepła:

  • Pompa ciepła jest ekologiczna
  • Używając pompy, nie zanieczyszczasz środowiska naturalnego
  • Może być całkowicie bezobsługowa
  • Jest prosta w montażu
  • Pompa ciepła charakteryzuje się niskimi kosztami eksploatacji
  • Urządzenie może pracować w jakimkolwiek pomieszczeniu gospodarczym
  • Pompa ciepła zajmuje niewiele miejsca
  • Charakteryzuje się wysokim współczynnikiem energetycznym COP

 

Masz więcej pytań? Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Skontaktuj się z nami!

Tel. +48 509 371 668
Tel. +48 510 099 610